Email:

kancelarpodsmrkem@gmail.com

Jana Rotterová

Photography is an immediate action, drawing and meditation. For me photography is a place head, heart and eye along the same line of sight. It’s a way of life.

Henri Cartier-Bresson

Lépe bych to neřekla.. Pro mě je fotografie nejen o uplatnění talentu a vzdělání, možností vyjádření se bez nutnosti promluvit a sdílení vnitřního pohledu na vnější svět, ale i jistý druh závislosti, která se na první pohled jeví jako nevinná..

Jmenuji se Jana Rotterová, nar. 1983. Absolventka pedagogického lycea, aktuálně studentka PFŠ, sběratelka zkušeností, pokušitelka osudu, samochovatelka jedné chlupaté opice (i když mi všude tvrdí, že je to pes), povoláním podnikatelka, kdykoliv to jen trochu jde cestovatelka, duší bohém a srdcem fotograf.

Fotografuji na Nikon D750, v Berouně, kde aktuálně žiju, mám malý obchod a ateliérek, kde realizuji své experimenty. Fotím zatím všechno, co se naskytne od produktů, přes portréty po krajinu, velmi zajímavá je pro mě streetfoto a občas ujedu do abstrakce. Nějak se neumím vyhranit, prostě mě focení baví jako činnost bez ohledu na subjekt.

Je pro mne důležité být obklopena lidmi, kteří jsou tvůrčí a podporující, proto jsem se rozhodla přidat do klubu pod vedením mistra Lavrenčíka, děkuji za přijetí a za to, že se mohu od vás a spolu s vámi učit. Není nad to mít stejně postižené kamarády.. 😉

Fotografie: Jana Rotterová